Нові функції Центрів з надання адміністративних послуг

Medvedenko416 травня 2014 року Кабінет Міністрів України своїм Розпорядженням №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» (надалі – Розпорядження КМУ №523-р від 16.05.2014 року) розпочав новий етап розбудови України, як правової держави.  Вказане розпорядження вступило у дію з 5 червня 2014 року. Зауважимо, що більшість послуг, які мають широкий попит серед населення, що раніше забезпечувалися підрозділами міграційної служби з 1 жовтня 2014 року будуть надаватися виключно через центри надання адміністративних послуг, що створені місцевими державними адміністраціями. В рамках Розпорядження КМУ №523-р від 16.05.2014 року окрім міграційної служби також інші служби передають частину своїх повноважень до відома вищезазначених центрів.

Відтепер центри з надання адміністративних послуг візьмуть на себе функції паспортних столів, у тому числі з питань видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та відповідних документів на дітей. Також можна буде отримати дозвільні документи, документи з питань землевпорядкування, включаючи також питання протипожежної та санітарної безпеки суб’єктів господарювання тощо.

Виходячи із вищевикладеного, можна виділити одразу ряд переваг для користувачів зазначених послуг:

По-перше, прийом документів у громадян, які звернулися з метою отримання адміністративної послуги буде здійснюватися адміністратором, а не безпосереднім виконавцем роботи, що дозволяє забезпечити повну прозорість отримання бажаної послуги, мінімізуючи корупційні схеми.

По-друге, особа, яка звернулася за адміністративною послугою може назавжди забути незручності, зокрема, черги до кабінетів інспекторів з якими ще нещодавно могли зустрітися в процесі отримання довідок. На сьогодні – центр надання адміністративних послуг це зручна реєстрація електронної черги відвідувачів, велика кількість адміністраторів, обладнані місця для очікування своєї черги.

По-третє, особа має змогу отримати декілька послуг одночасно, чим заощаджує свій час, що є так важливо в умовах глобалізаційних процесів.

Важко не погодитися, що прийняття Розпорядження КМУ №523-р від 16.05.2014 року поклало реальний механізм до наступної децентралізації повноважень з надання відповідних адміністративних послуг органами місцевого самоврядування в Україні.

Однак, враховуючи реалії сьогодення на Сході України, за інформацією що розміщена на інформаційному ресурсі vchaspik.ua у Луганській області не готові до зазначених адміністративних нововведень. У Лисичанську та Сєвєродонецьку центри з надання адміністративних послуг надають лише деякі послуги, наприклад клеєння фотокарток у паспорт.

Джерело:

1. Коментар Юлії Медведенко, юрист Юридичної компанії «СТРАТЕГ» «Центри з надання адміністративних послуг візьмуть на себе функції паспортних столів» // Юридична газета від 07 жовтня 2014 року, №26-27(420-421) с.41.