Почати бізнес може кожен

Medvedenko1Змінити своє життя на краще може кожен, для цього необхідно навчитися самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність. Почати варто зі створення власного бізнесу, і не варто думати, що нічого не вийде. Нагадаємо, що багато світових бізнес-гігантів, навіть такі, як Microsoft, Apple, Google, починали свій розвиток не на глобальному рівні. До успіху ці компанії привели унікальні рішення їх засновників, які дозволили зайняти одну з головних позицій в сегменті ринку. Як зазначав Платон: «Хороший початок – це половина шляху», – і це дійсно так. Звичайно ж, можна втілити свою мрію дитинства, тим самим дати життя своїм ідеям, або ж піти за перевіреним і успішному шляху таких компаній, як Columbia, Zarina, Mango, Invitro, і почати працювати за договором франчайзингу.

Законодавство України дозволяє почати свій бізнес як громадянину країни, так і іноземцю на рівних умовах, і в зручних для кожного суб’єкта правових формах: реєстрація фізичною особою – підприємцем або ж створення юридичної особи, згідно з порядком, передбаченим Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 № 755 IV. Потрібно пам’ятати, що деякі види діяльності, наприклад будівельна, фінансова сфера, а також медична практика, підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775 III. Реєстрацією бізнесу можна зайнятися самостійно, отримавши консультацію в центрах зайнятості, де нададуть всю необхідну інформацію та забезпечать початковим капіталом, або ж звернувшись за допомогою до юридичних компаній, які заощадять ваш час на процесі реєстрації і надалі забезпечать правову підтримку на всіх етапах господарської діяльності.

Наступним етапом у зміцненні внутрішніх позицій компанії стане підбір офісного персоналу. Якщо бюджет не дозволяє найняти висококваліфікованих фахівців, можна залучити співробітників за договором аутсорсингу, що дозволить заощадити на соцпакеті, відпускних, преміальних, а також спростить кадрове діловодство. Але слід пам’ятати, що за неналежне ведення бухгалтерії контролюючі органи можуть притягнути як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності, тому економити на своїй безпеці не варто.

Коли пройдено шлях від ідеї до юридичного оформлення компанії, наступає довгоочікуваний момент – і ви стаєте власником бізнесу і керівником штату співробітників. Хочемо одразу вас запевнити: клієнти самі не прибіжуть, для їх залучення варто докласти зусилля. Слід провести рекламну кампанію, вона надасть аудиторії інформацію, що ви як суб’єкт з’явилися на ринку. Найбільш ефективним і досить бюджетним рекламним засобом може стати «сарафанне радіо». Ніхто не стане сперечатися, що найбільшу довіру викликають ті компанії і фахівці, яких нам рекомендують наші друзі, партнери, клієнти, а не яка-небудь інша інформаційна реклама. Як варіант, можна розмістити інформацію про компанію в соцмережах, а також на інших інформаційних ресурсах, але це вже буде за додаткову плату. Звичайно, чим більше людей про вашу компанію дізнається, тим краще, але в цій справі розмір не має значення, тут важливо інформаційно «накрити» потенційну аудиторію споживачів.

Окремо хотілося б зупинитися на питанні, яке вважається ключовим в бізнесі, – як знайти надійного партнера? Тим, хто починає свій шлях підприємця здається, що складного в цьому нічого немає, проте це тільки на перший погляд. Ваші контрагенти повинні бути не тільки популярними на ринку, але і, найважливіше – платоспроможними. Щоб зрозуміти, що являє собою суб’єкт, який може стати в майбутньому, як надійним партнером, так і боржником, слід переконатися в його реальному положенні. Почати вивчати контрагента можна з інформації, яка розміщена на порталі Інформаційно-ресурсного центру, на предмет того, чи не знаходиться суб’єкт на стадії ліквідації, а також аналізу бази даних в Єдиному державному реєстрі судових рішень (як багато судових виробництв було відкрито проти досліджуваного суб’єкта) та інформації, розміщеної на ресурсі Державної фіскальної служби України.

Звичайно ж, необхідно відзначити, що наважуючись на самостійне ведення бізнесу, ви повинні розуміти, що рівень відповідальності підвищується в кілька разів, адже тепер ви відповідальні не тільки перед собою і своєю родиною, колегами, а й перед своїми клієнтами, так як на кону не тільки ваше матеріальне становище, але й передусім – репутація, яка дуже важлива не тільки в бізнес-середовищі, а й в соціумі в цілому.

Джерело:

1. Почати бізнес може кожен. Юлія Медведенко, юрист Юридичної компанії «СТРАТЕГ» // Капітал.юа. Електронний ресурс – Режим доступу –  [http://www.capital.ua/ru/specproject/33212-nachat-biznes-mozhet-kazhdyy].