СТРАТЕГІЯ ЗАХИСТУ

Власник ЮК «Стратег» адвокат Олег Наливайко — про стандарти якості юридичного бізнесу та ексклюзивні послуги своєї фірми.

О СТАНДАРТАХ КАЧЕСТВА ЮРИДИЧЕСКОГО БИЗНЕСАДомовитися про інтерв’ю із засновником юридичної компанії «Стратег» Олегом Наливайко вдалося напрочуд швидко. А от провести — навпаки: шалений ритм життя та напружений графік керівника однієї з юридичних фірм Києва, що розвивається найбільш динамічно, не залишають багато вільного часу. Та зусилля були того варті: за принципами роботи ЮК «Стратег» вигідно вирізняється серед багатьох інших юридичних компаній країни.

 MM: «Стратег» — один з лідерів українського ринку юридичних послуг. Розкажіть докладніше про головні напрямки діяльності вашої компанії. 

О.Н.: Ми спеціалізуємося на господарському , адміністративному, цивільному, сімейному та спадковому праві. Надаємо правовий супровід сертифікації товарів українських виробників в Ісламській Республіці Іран. Також займаємось реєстрацією компаній в іноземних юрисдикціях і відкриттям рахунків в іноземних банках.

MM: Компанія надає послуги тільки юридичним особам чи до неї за допомогою можуть звернутися й фізичні особи?

О.Н.: «Стратег» надає послуги як юридичним, так і фізичним особам.

MM: Які послуги ви надаєте окремо юридичним і фізичним особам?

О.Н.: Юридичним особам ми надаємо разовий і абонентський юридичний супровід, фізичні ж особи мають унікальну можливість скористатися попередньо оплачуваними та безстроковими пакетами юридичних послуг.

Власник ЮК «Стратег» адвокат Олег Наливайко

MM: Наскільки широким було коло клієнтів компанії протягом останнього року? Чи є серед них великі компанії?

О.Н.: Це десятки юридичних та фізичних осіб. Щодо великих компаній, то цього року ЮК «Стратег» уклала угоду про надання юридичних послуг з компанією «Husqvarna Україна». Це офіційний представник відомої шведської компанії Husqvarna, однієї з найдавніших індустріальних компаній у світі (заснована більш ніж 300 років тому), яка є виробником пил, газонокосарок, садового обладнання, мотоциклів, ліцензованих компанією BMW. Фірми Viking та Electrolux випускають швейні машини та побутову техніку відповідно під брендом Husqvarna. Крім того, до наших клієнтів приєдналося ТОВ «СХК «Вінницька аграрно-промислова група» — холдинг з земельним банком більш ніж у 50 000 га, який за версією Forbes Україна ввійшов до списку агрохолдингів України з найвищими показниками EBIDTA на гектар (показник, що визначає ефективність підприємства в агробізнесі).

MM: Ви є засновником компанії «Стратег». Що вона для вас? 

О.Н.: Компанія «Стратег» — сімейна справа. Вона залишиться моїм дітям, тому я з максимальною відповідальністю ставлюся до всього, що робить компанія. Це справа мого життя!

MM: Яка у компанії «Стратег» мета та чи є в неї місія, яка відрізняє її поміж інших вітчизняних юридичних компаній?

О.Н.: Наша мета проста, але дуже відповідальна: захистити права людини.

MM: Якщо ми говоримо про мету чи місію, то разом із цим у компанії мають бути свої цінності. На якому фундаменті стоїть «Стратег»?

О.Н.: Свого часу на сімейній нараді були затверджені п’ять цінностей, якими компанія керується у своїй діяльності. Це конфіденційність, професіоналізм, відповідальність, оперативність та повага.

MM: Важливим елементом іміджу юридичної компанії є членство у профільних асоціаціях і торгово-промислових палатах. Де саме можна побачити ім’я «Стратег»?

О.Н.: Ми є членами Української торгової палати , а також Американської та Польської торгових палат. Окрім того, «Стратег» — єдина юридична компанія України, яка є партнером Чеської промислової палати.

MM: Чи є у компанії особливості корпоративної політики? Наприклад, чи беретесь ви за справи проти тих компаній, які раніше були вашими клієнтами?

О.Н.: Наша принципова позиція полягає в тому, що компанія не бере й ніколи не братиме участь у справах проти наших колишніх клієнтів .

MM: «Стратег» — єдина на українському ринку юридична компанія, яка надає фізичним особам унікальну запатентовану послугу: пакетне абонентське обслуговування. Розкажіть про неї докладніше.

О.Н.: Пакети абонентського юридичного обслуговування фізичних осіб — ексклюзивний продукт на ринку юридичних послуг України. Його унікальність підтверджена та захищена патентами України й США. Це свого роду юридичний страховий поліс, але на відміну від традиційних страхових полісів, які мають річний термін дії, наші пакети є безстроковими. Власник кожного пакета має доступ до особистого кабінету як через сайт компанії, так і через мобільний додаток, що дозволяє контролювати обсяг наданих послуг та загальних пакетних можливостей.

MM: Які переваги отримує клієнт такої послуги?

О.Н.: Пакет дійсний до повного використання всіх включених у нього послуг. Тобто оплативши один з трьох видів пакетів — «Стандарт», «Преміум» або «ВІП», можна заощадити від 30 до 35% від суми, яку б довелося сплатити за такий же об’єм «вроздріб». Кожен власник пакетів «Преміум» і «ВІП» має свого персонального юриста. Безумовною перевагою цих пакетів є те, що будь-яке питання клієнта, що потребує юридичного аналізу, буде взяте в роботу та вирішене в найкоротші терміни.

3

MM: Які справи вас приваблюють у першу чергу?

О.Н.: Насамперед це складні справи , які потребують негайного «включення» та які дозволяють мені продемонструвати свій професіоналізм і досвід.

MM: Велика частка успіху компанії залежить від команди. Які вимоги ви висуваєте до своїх працівників?

О.Н.: Команда — це 50% успіху, тому в нашій компанії дуже високі вимоги до працівників. Це і фаховість, і досвід, і уміння нестандартно мислити, а також стресостійкість, володіння іноземними мовами та постійне самовдосконалення. Можу сказати цілком відповідально: я пишаюся нашою командою!

MM: Один з принципів успішної діяльності бізнесу взагалі та юридичної компанії зокрема є системність. Чи сповідує компанія цю ідею? Якщо так, у чому саме це відображається?

О.Н.: Так , системність — важлива складова успіху будь-якого бізнесу. Юридичні справи зазвичай потребують проходження багатьох інстанцій та етапів, тому чітке дотримання всіх процедур і розуміння пов’язаних із цим процесів є обов’язковим для досягнення позитивного результату.

MM: На ваш погляд, в якому стані нині знаходиться вітчизняна судова система? Чи потребує вона якихось змін?

О.Н.: Судова система давно потребувала реформування, й зараз цей процес відбувається. Сподіваюся, що найближчим часом ми відчуємо позитивні зміни завдяки прийняттю та вступу в дію Закону України «Про судоустрій та статус суддів» з 1 жовтня 2016 року.  Він унеможливить виникнення ситуацій, які мали місце раніше, – як, наприклад, традиційне зволікання з прийняттям постанови ВРУ щодо обрання суддів, які після завершення п’ятирічного терміну мають отримати безстроковий статус судді та приступити до виконання своїх обов’язків . Це призвело до того, що понад 700 суддів протягом декількох років отримували зарплатню, але не мали права вести справи та виносити рішення. При середній зарплатні судді та помічників, які забезпечують його роботу, у 20 000 гривень виходить, що за рік із державного бюджету безвідповідально витрачено більше ніж 160 млн гривень! І це в той час, коли наш уряд бере кредити у міжнародних фінансових організацій і платить мізерні пенсії.

Також значним недоліком роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) є зволіканням більше року з оголошенням конкурсу на заміщення вакантних посад суддів, що призвело до того , що більше 800 кандидатів, які успішно пройшли відбір, були виключені з резерву. Були витрачені кошти на проведення конкурсів, навчання майбутніх суддів. При цьому судова система потребує очищення й має велику кількість вакантних посад.

5

MM: Уже зараз в Україні є 95 судів, де працюють менш ніж 50% суддів. Десятки судів в Україні , де з 5 суддів працює один. Є суди … де немає жодного судді!

О.Н.: Станом на сьогодні Державна судова адміністрація України підтверджує припинення роботи 8 судів через відсутність повноважень суддів.

Від суспільства також багато що залежить, ми не повинні бути байдужими до тих випадків, коли суддями приймаються незаконні та злочинні рішення. У таких випадках потрібно звертатись до інстанцій, які здійснюють контроль за діяльністю суддів, як то ВККСУ та Вища рада правосуддя  (ВРП).

Маю надію, що обов’язкове декларування державними службовцями своїх доходів також матиме позитивне відображення у нашій судовій системі і державі загалом.

MM: Враховуючи таку активну життєву позицію, логічно було б припустити, що компанія якимось чином проявляє себе в суспільних ініціативах. Яка соціальна складова її діяльності? 

О.Н.: У 2015 році ЮК «Стратег» розробила та впровадила мобільний додаток, який вже сьогодні можна безкоштовно завантажити у PlayMarket або AppStore. Кожен користувач знайде для себе багато корисної та цікавої інформації, оскільки мобільний додаток містить у собі базу законів України, кодексів, зразків більш ніж 20 типових договорів ( такі як боргова розписка, договір оренди, трудовий договір), корисних посилань, новини, поради для автомобілістів, безкоштовну консультацію юриста та багато інших зручних сервісів.

Також ми надаємо безкоштовну та безстрокову допомогу державній школі №47 у місті Києві, громадській організації «Союз багатодітних сімей». Також у столиці опікуємося спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом №6, де навчаються діти з вадами слуху, для якої у 2015 році за нашої ініціативи було розроблено інтернет-сайт для кращої комунікації вихованців школи, батьків, вчителів з навколишнім світом.

MM: Що вас найбільше надихає — виграна справа, вдячний клієнт чи щось інше?

О.Н.: Весь процес супроводу справи мені приносить задоволення, бо задіяна велика команда професіоналів, в якій кожен чітко знає свої функції. Ну а виграна справа — як та вишенька на торті.

MM: Ваш рецепт ефективного керування юридичним бізнесом?

О.Н.: Юридичний бізнес відноситься до сфери послуг, тож потребує постійної уваги та безпосереднього контролю власником. Основа ефективного керування — це власна освіта, досвід і відмінна команда. Плюс постійний контроль усіх процесів і відповідальне ставлення до всього, адже ми захищаємо права та майно людей. Дрібниць у цій справі не буває!

MM: Якою ви бачите свою компанію, скажімо, через п’ять років?

О.Н.: Упевнений, «Стратег» буде в десятці найкращих юридичних компаній України!

Біографічний вріз

4

Олег Наливайко народився в 1976 році в Івано-Франківську в родині медиків. Закінчив факультет міжнародної економіки та права Київського національного економічного університету, здобув ступінь магістра з правового регулювання економіки. Ще до закінчення навчання почав працювати — спочатку в Національному агентстві з реконструкції та розвитку, потім у Міністерстві економіки. Здолав усі сходинки державної служби і в 2001 році став наймолодшим керівником у Мінекономіки, посівши посаду заступника начальника управління. Адвокат з 2007 року, в 2009 році заснував власну юридичну компанію «Стратег».